Książki, podręczniki, podręczniki serie

Oszczędź pieniądze na książkach dla dziecka, czyli czemu warto korzystać z księgarni internetowych?

Każdego roku w okresie wakacyjnym księgarnie przeżywają prawdziwe oblężenie – rodzice dzieci w wieku szkolnym kupują wszelkie materiały szkolne i podręczniki, które wymagane są na dany rok szkolny. Każdy rodzic z dwójką dzieci w samej księgarni może zostawić nawet ponad 1000 złotych, a dodatkowe koszty wyprawki np. nowy plecak, obuwie czy materiały papiernicze to kolejny, całkiem spory wydatek. Można jednak w pewien sposób zminimalizować koszty wyprawienia dziecka do szkoły, korzystając z ofert księgarni internetowych, gdzie ceny mogą być nawet kilkukrotnie niższe, niż w ich stacjonarnych odpowiednikach. Każda porządna księgarnia internetowa podręczniki na sprzedaż oferuje w atrakcyjniejszych cenach niż te, które działają stacjonarnie, ponieważ to właśnie fakt niższej ceny napędza im klientów. Oto kilka podstawowych zasad zakupów szkolnych, które pozwolą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Nie czekaj z zakupami!

Pierwsze zakupy szkolne warto zacząć znacznie wcześniej niż w okresie wakacyjnym, bowiem to właśnie wtedy ceny podręczników i materiałów papierniczych drastycznie wzrastają. Jeżeli chodzi o materiały takie jak np. zeszyty, długopisy, bloki techniczne i inne materiały papiernicze i plastyczne, warto zaopatrzyć się w nie przed zakończeniem poprzedniego roku szkolnego, kiedy ceny tych produktów są jeszcze w normie, a tym samym nie przepłacimy zakupując je. W kwestii podręczników szkolnych sprawa wygląda nieco inaczej, jako że każda księgarnia internetowa podręczniki i inne materiały wycenia najwyżej w okresie zbliżonym do wakacji i początku roku szkolnego, kiedy zapotrzebowanie na te produkty jest największe. Rodzice natomiast nie mają zbytnio możliwości ominięcia podwyżek cen, jako że wykaz podręczników wymaganych na dany rok pojawia się najczęściej w okresie wakacyjnym, gdy ceny zostały już podwyższone. Natomiast faktem jest, że księgarnie internetowe oferują produkty w o wiele niższych cenach, i to właśnie tam warto szukać pozycji książkowych dla swojego dziecka. Co można tam znaleźć?

  • Podręczniki do przedmiotów podstawowych.
  • Podręczniki do nauki języków obcych.
  • Materiały pomocnicze, słowniki.
  • Ćwiczeniówki i pomoce dydaktyczne.
  • Dodatkowe materiały, np. zeszyty, długopisy, flamastry itp.

Jak mądrze kupować?

 Podstawową zasadą jest to, by nie kupować wszystkiego na ostatnią chwilę. Najlepiej jest rozłożyć swoje zakupy do szkoły na dłuższy okres, dzięki czemu nasz portfel nie odczuje aż tak tego wydatku. Dużym zaoszczędzeniem gotówki będzie jednak samo skorzystanie z oferty księgarni internetowej, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na inny cel, np. dodatkowe materiały czy słowniki do nauki języków obcych.