Jak zbudować zespół marzeń?

Jak zbudować zespół marzeń? To pytanie zadaje sobie wielu managerów, dyrektorów, kierowników i przyszłych przedsiębiorców. To właśnie Dream Team pozwala generować więcej przychodów, działać sprawniej, skuteczniej i szybciej.
Oczywiście nie jest to łatwe i wymaga wielu prób i błędów, jednak dzisiaj pokażemy Ci technikę, która według statystyk daje nawet 90% skuteczności!
Oto „Prawo Trzech”.

1. Conajmniej trzech kandydatów

Istnieją momenty, gdy podczas rekrutacji myślisz sobie, że osoba z którą właśnie rozmawiasz, jest idealnym kandydatem na dane stanowisko. Być może, jednak warto odbyć rozmowy kwalifikacyjne z trzema kandydatami. Jak wiadomo: mając porównanie, zwiększasz swoje szansę na wybór najlepszego kandydata do Twojego zespołu.

2. Trzy spotkania w trzech różnych miejscach

Pamiętaj, że osoba, która przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną, zazwyczaj jest do niej przygotowana. Nastawia się ona zarówno na „klimat” spotkania oraz na to co czeka ją za drzwiami Twojego gabinetu. Zadbaj o to, aby spotkać się z kandydatem trzy razy, w trzech różnych miejscach (np. biuro, kawiarnia, restauracja). To pozwoli Ci na lepsze poznanie danej osoby, a dodatkowo na sprawdzenie jak ta osoba odnajduje się w różnych sytuacjach. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy dany kandydat był autentyczny podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ponieważ jeśli wiedział co czeka go na pierwszej rozmowie, tak nie jest do końca pewien tego co czeka go na kolejnych, dlatego nie jest w stanie przygotować się tak dokładnie.

3. Trzy niezależne opinie

fot.:redbooth

Jeśli jesteś już pewien swojego kandydata i jesteś gotowy przyjąć go na stanowisko, to… Wstrzymaj się jeszcze chwilę! Poproś trzech swoich współpracowników o to, aby spotkali się z kandydatem. Niech wyrobią sobie o nim własne zdanie, poznają go i zobaczą, czy będzie im się dobrze współpracowało. Dzięki tym opiniom unikniesz subiektywnych, czy emocjonalnych decyzji oraz upewnisz się na 100%, czy dany kandydat się sprawdzi.
Jeśli Twój zespół stwierdzi, że to nie jest odpowiedni wybór, to znak abyś nie zatrudniał danej osoby. Pamiętaj o tym, aby nie unosić się dumą i uszanować decyzję zespołu, ponieważ dopiero wtedy będziesz skuteczny.

Prawo Trzech może wydawać się spowolnieniem procesu rekrutacyjnego oraz niepotrzebną komplikacją, jednak jeśli spojrzysz na to szerzej, to diametralnie zwiększa on szanse na zatrudnienie właściwej osoby, co z kolei wpływa na motywację całego zespołu oraz znacznie obniża koszty pozyskania pracownika. Spróbuj zastosować tą technikę i zobacz jak bardzo przybliży Cię do odpowiedzi na pytanie o to jak zbudować zespół marzeń!

Jeśli chcesz, abyśmy pomogli Ci zbudować Twój Dream Team, to kliknij tutaj i odkryj ideę „Inspirujący Lider”